Reklama
Reklama

Prawie 10 hektarów przy Kinepolis bez nabywcy. Do rokowań nie doszło

fot. UMP

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo - Żegrze). Jak dotąd bez sukcesu.

Teren przeznaczony na sprzedaż składa się z dwóch działek o powierzchni prawie 5 hektarów każda. Znajdują się w sąsiedztwie torów (terminalu towarowego Franowo), blisko autostrady i krajowej jedenastki. - Mogą na nim powstać obiekty produkcyjne oraz składy i magazyny, dopuszczona jest też zabudowa usługowa. Powierzchnia działki budowlanej nie może być mniejsza niż 5000 m², a zabudowa nie może przekroczyć 60 proc. jej powierzchni - informował we wrześniu Urząd Miasta.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Rokowania w sprawie sprzedaży terenu zaplanowano na 4 listopada. Cena wywoławcza wynosiła 21,2 mln złotych netto. - W związku z tym, że w wyznaczonym terminie do organizatora nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie udziału w rokowaniach, w dniu 4 listopada 2019 r. Komisja ds. rokowań stwierdziła, że rokowania na zbycie nieruchomości zakończyły się bez wyboru nabywcy - wyjaśnia Michał Stachowiak, kierownik Biura Zarządu WCWI.

Rokowania były poprzedzone dwoma przetargami, które zakończyły się niepowodzeniem. - Co do dalszych kroków jakie będą podejmowane w celu zbycia nieruchomości decyzję podejmie Zarząd w uzgodnienie ze wspólnikiem spółki - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro