Reklama
Reklama

Łatwiejszy dojazd do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Zakończyła się przebudowa drogi (video)

fot. PIM

Wcześniej droga dojazdowa do szpitala była zbyt wąska, co szczególnie utrudniało wyjazd karetek pogotowia i miejskich autobusów. Droga właśnie została przebudowana.

Prace prowadzone były na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piaseckiego oraz fragmentu drogi wewnętrznej na terenie szpitala. Głównym celem inwestycji było wybudowanie bezkolizyjnego wyjazdu karetek pogotowia od strony szpitala im. J. Strusia w kierunku ul. Szwajcarskiej. Lepszy dojazd zyskały też autobusy miejskie, które zatrzymują się pod szpitalem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Prace budowlane trwały około trzech miesięcy. Dzięki nim udało się poszerzyć dotychczasowy dojazd do szpitala. Korzystać będą z niego nie tylko karetki pogotowia i autobusy, lecz również samochody osób odwiedzających pacjentów. Nowe pasy ruchu dobudowano na dwóch odcinkach: od wyjazdu z istniejącego parkingu do ul. Piaseckiego oraz od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej. Stara jezdnia zyskała nową nawierzchnię - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Razem z poszerzonym odcinkiem od ul. Szwajcarskiej do Piaseckiego powstał chodnik i droga rowerowa. Ścieżkę rowerową dobudowano też od ul. Piaseckiego do szpitala. Na jej końcu, pomiędzy drogą dla karetek pogotowia a drogą dojazdową do wejścia do szpitala, stanął zadaszony parking dla rowerów. Do zmian w układzie komunikacyjnym dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna, a całość uzupełnia nowa zieleń - dodają PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
42.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro